ОСОБЛИВОСТІ РАЦІОНУ ХАРЧУВАННЯ СПОРТСМЕНІВ-РЕГБІСТІВ

Ольга ПАЗИЧУК, Ростислав ГРИБОВСЬКИЙ, Олександр ПАЗИЧУК

Анотація


Змагальна діяльність є одним із най об’єктивніших способів оцінювання рівня розвитку й підготовленості спортсмена й команди та їхньої результативності [1]. Як свідчать результати досліджень науковців, професійним гравцям у регбі потрібна спеціальна фізична підготовка для різних рівнів змагань. Доведено, що існує взаємозв’язок між фізичною підготовкою спортсменів і змагальною діяльністю як основою для прогнозування в більшості таких видів спорту, але він недостатньо вивчений саме в регбі‑7 та регбі‑15. Установлено, що на різних етапах підготовки регбіста спортивний результат значною мірою залежить від рівня розвитку фізичних якостей [2].
На сьогодні поглибленого вивчення потребує індивідуальний підхід, який має будуватися на комплексному вивченні усіх сторін підготовки спортсмена і його особливостей, що дасть змогу вплинути на спортивні результати [4]. Неабияке значення в підготовці спортсменів відіграє режим і раціон харчування.


Повний текст:

PDF

Посилання


Квасниця, О. (2023). Аналіз показників змагальної діяльності у стандартних і напівстандартних положеннях провідних збірних команд Європи з регбі ‑15. Спортивні ігри, (2(28), 53–60. https://doi.org/10.15391/si.20232.05

Квасниця, О. М., & Тищенко, В. О. (2022). Фізична підготовка як запорука досягнення високих спортивних результатів у регбі. Фізичне виховання та спорт, 2, 95‑100.

Zemski, A. J., Slater, G. J., & Broad, E. M. (2015). Body composition characteristics of elite Australian rugby union athletes according to playing position and ethnicity. Journal of sports sciences, 33(9), 970‑978.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.